צרו קשר
Polygraph

הלבנת שיניים בעפולה

השיניים הקבועות בפה אשר בוקעות וגדלות כחלופה לשיני החלב, הם השיניים שמיועדות לשרת את בעליהן לאורך חייו. מלבד בריאות השן וחוזקה, ההשפעה על תפקוד הפה, הלעיסה וחיתוך הדיבור, לשיניים קיים גם תפקיד נוסף וחשוב, הוא המראה האסתטי. שיניים ישרות, סדורות ולבנות יוצרות חיוך בריא ויפה, ומשפיעות לחיוב על הביטחון העצמי של כל מטופל ומטופלת.

אחד מן הליקויים האסתטיים הבולטים שנוגעים למראה השיניים, הוא אובדן הלובן הטבעי, והיווצרות של שיניים בגוון צהבהב, חום, צבע שיניים לא אחיד, מה שיוצר מראה לא אסתטי, מבוגר ואף חולה. טיפולי הלבנת שיניים באים לספק מענה לליקוי זה, ומיושמים באמצעות מספר שיטות.

בשונה מהחיפוש השגור של המטופלים אחר הלבנת שיניים, מושג המרמז גם על ציפיות המטופלים לסט שיניים לבנות ומבריקות, רופאי השיניים והמומחים נוהגים להשתמש במושג הבהרת שיניים, ולמעשה נמנעים מלהתחייב לגוון לבן של השיניים, אלא עוסקים בהליך של ניקוי הכתמים וההשפעות השונות, וניסיון להשיב את השיניים לגוון הטבעי שלהם.

הלבנת שיניים בעפולה – הגורמים אשר יוצרים את אובדן הלובן הטבעי

בטרם נבחר בשיטת הלבנת שיניים בעפולה או הבהרה שלהן, חשוב להבין מהם הגורמים אשר יוצרים את אובדן הלובן הטבעי והשינויים בגוון השן.

השן הטבעית מצופה בשכבת אמייל טבעית, אשר ברובה היא שקופה, ומתחתיה מצויה השכבה הפנימית של השן הקרויה דנטין- שכבת שן בגוון צהבהב. כאשר שכבת האמייל של השן עבה ויציבה, היא למעשה מסתירה את הגוון הצהבהב ויוצרת מראה של ברק טבעי שיוצר אשליית לובן שן. לאורך השנים שכבת האימייל הטבעית נשחקת, והשן הטבעית היא שנחשפת, במראה ובגוון הצהבהב והלא מחמיא שלה. מלבד המראה הלא אסתטי, שחיקת שכבת האימייל תביא גם לתחושה של רגישות בשיניים, קושי בלעיסה ורגישות לחום ולקור.

אלמנטים נוספים

מלבד גורם הזמן, אלמנטים נוספים הגורמים להצהבת השיניים הם אלמנטים הנוגעים לאורח החיים של המטופל: עישון ניקוטין, שתיה מרובה של קופאין, משקאות ממותקים עשירים בצבעי מאכל, מאכלים בעלי חומציות גבוהה, שימוש בתרופות מסוימות, הרגלי צחצוח לוקים בחסר והצטברות חיידקית ועוד.

ההחלטה על שיטת הלבנת שיניים תתבצע בתיאום והתייעצות אל מול הרופא המטפל, ובהתאמה למצב השיניים ולסיבה למראה השיניים ואובדן הלובן הטבעי.

תמונה של הלבנת שיניים לפני ואחרי
הלבנת שיניים לפני ואחרי

הלבנת שיניים בעפולה – שיטות לטיפול בגוון השיניים:

ניקוי שיניים

ניקוי שיניים דנטלי ומקצועי אצל שיננית נדרש כחלק מתחזוקת הפה ולצרכי הגנה על בריאות הפה והשיניים. במקרים בהם גוון השיניים הצהבהב הוא תוצר של זמן קצר והמצב אינו קיצוני, ניקוי שיניים מקצועי יסייע בסילוק רובד החיידקים ושכבת הפלאק הצהבהבה ויביא לחשיפת הגון הטבעי האחיד של השיניים.

הבהרת שיניים

הבהרת שיניים במרפאה מתבצעת באמצעות תהליך של ניקוי, מריחת חומר משחתי ומרוכז בעל ריכוז גבוה של רכיבים פעילים על השן, ויצירת ריאקציה מהירה של החומר עם השיניים באמצעות חימום בטכנולוגיית לייזר או אור. התנועתיות והחום יביאו לספיחה טובה של הרכיבים הפעילים בשן, ולרוב להבהרה ולשיפור בן עשרות אחוזים במראה השן. טיפול זה מחייב ביצוע מפוקח על ידי רופא מוסמך, לחשיפה מינימלית ולהגנה על הרקמות הרכות מפני חומרים פעילים, ולרוב דורש סדרה בת שניים עד שלושה טיפולים להגעה לתוצאה המיטבית.

לסיכום:

ציפויי שיניים- הלבנת שיניים מלאה ללא תלות בצבע השיניים המקוריות, יכול להתבצע באמצעות ציפויי שיניים- עלים דקיקים של חומר המדמה בהרכבו שן טבעית ולבנה, דוגמת ציפויי חרסינה ולמינייט, בהתאמה אישית למידות השן ובתהליך הדבקה, הצמדה ושיוף לשמירה על מראה טבעי וגודל טבעי של השיניים.

הלבנת שיניים מהווה חלק בלתי נפרד ממערך טיפולים אסתטיים לשיניים, וחובה להיוועץ ברופא מקצועי ומוביל בתחום האסתטיקה הדנטלית בטרם בחירה בסוג הטיפול המומלץ.

שאלות נפוצות

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.