צרו קשר
Polygraph

יישור שיניים בצפון

תמונה של יישור שיניים בעפולה

יישור שיניים הוא טיפול נדרש שעשוי לסייע למגוון צרכים ותפקודים, אולם שיטות טיפול מסורתיות וחוסר בידע והיכרות עם החדשנות הרפואית בענף, יצרו ריבוי של מיתוסים ורתיעה בקרב מטופלים בעלי ליקויים אסתטיים ואחרים. רשת מרפאות השיניים המובילות בצפון, מדיקלאס, מזמינה את ציבור המתעניינים לקבלת  ייעוץ מקצועי והתאמת פתרונות יישור שיניים בצפון לכל צורך, ולכל גיל.

יישור שיניים בצפון – כל הקלישאות והמיתוסים בנושא

טיפולי יישור שיניים מזוהים בעבור רבים כטיפולים הכרוכים בהתקנת גשר מתכת בולט לעין

  • לא נוח ופוצע
  • הנדרש לנשיאה לתקופות ממושכות,
  • כפתרון הניתן לילדים ולבני נוער בלבד

כל הללו מהווים מיתוסים שגויים, כאשר בזכות פיתוח טכנולוגיות, חומרים ושיטות מתקדמות, כיום ניתן לבצע יישור שיניים בכל גיל (לאחר שלב סיום הצמיחה של השיניים ומבנה הלסת), בטכניקות אסתטיות וידידותיות למטופלים, ללא כאב או מבוכה, וכמענה למגוון ליקויים וצרכים.

באילו נסיבות מומלץ לבצע יישור שיניים בצפון

גשר בשיניים הוא הליך אורתודנטי- תת ענף ברפואת השיניים העוסק בסימטריית הלסתות והשיניים, הרווחים בין השיניים, מנח השיניים, הסגירה והמנשך.

יישור שיניים נועד לספק מענה אסתטי במקרים של שיניים עקומות, רווחים גדולים ו/או לא אחידים בין השיניים, ומראה שיניים לא אסתטי.

יחד עם זאת, מדובר בהליך טיפולי שאינו נוגע רק באסתטיקה הדנטלית, והוא טומן בחובו משמעויות רפואיות ותפקודיות, שכן ליקויי מנשך, סגירה ומיקום לא מותאם של שיניים, משפיעים גם על חיתוך הדיבור, היכולת ללעוס מזון ביעילות וכתוצאה מכך על פירוק החומרים של המזון בגוף, ספיגתם ואיכות התזונה של המטופלים.

מתי כדאי לפנות לייעוץ אורתודנטי

כבר אצל ילדים צעירים, ניתן לראות ליקויים אסתטיים, היווצרות של רווחים גדולים בין שיניים, שיניים בולטות ביחס לאחרות, שיניים נסוגות וליקויים אחרים. טיפולים אורתודנטיים דוגמת יישור שיניים אינם מומלצים בטרם השלמת הליך בקיעה, חילוף השיניים וגדילת עצמות הפנים והלסתות, אולם מומלץ מאוד לפנות לייעוץ כבר בשלבים מוקדמים. ייעוץ מקצועי אל מול אורתודנט עשוי לאתר את הגורמים לליקויים, ולסייע בצמצום היקפם ובעצירת גורמים מזיקים, דוגמת הרגלי לעיסה ומציצה, תזונה לקויה, דיקציה ואחרים.

במקרים רבים ההמלצה תהיה לביקורת שנתית, עד לסיום הליך הגדילה והגעה לתוצאה הטבעית הסופית, כאשר בשלב זה יבוצע אבחון מקיף יותר, צילומים מתקדמים והחלטה על טיפול מתאים.

אין מן הנמנע כי ליקויים שנראו בגיל צעיר, יסתדרו וישתפרו מעצמם בתהליך הגדילה, ויחסכו את הצורך בטיפולי יישור שיניים אורתודנטי.

 שתי שיטות מובילות קיימות כיום עבור מטופלים בתחום האורתודנטיה לצרכי יישור שיניים:

שימוש בסמכים

שימוש בסמכים הוא מה שהיה מוכר בעבר כטיפול באמצעות גשר בשיניים: התקנת קוביות על גבי השיניים, כאשר בין הקוביות מועבר חוט הקושר ומהדק את הקוביות זו לזו, ויוצר לחץ מתון על השיניים. ההבדל בין גשר בשיניים במראה המתכתי המסורתי לשיטת הסמכים, היא בשני אלמנטים מכריעים:

  • שימוש בסמכים שקופים או צבעוניים לבחירה.
  • אפשרות להתקנת הסמכים על גבי חלקה הפנימי של השן, לשמירה על מראה אסתטי בזמן התהליך הטיפולי.

קשתות שקופות

שיטת יישור שיניים בעפולה באמצעות קשתות מבוססת על ייצור מספר סטים של קשתות במידות שונות, ובהתאמה למספר שלבים בתהליך היישור. הקשתות השקופות מתלבשות בקלות על השיניים ומפעילות את הלחץ הנדרש לדחיקתן למקום הרצוי, אינן בולטות לעין ואינן מהוות מפגע אסתטי, וניתנות להסרה מעת לעת לצרכי נוחות. במהלך הליך היישור יבצע הרופא המטפל מעקב, צילומי שיניים דיגיטליים לבחינת ההתקדמות, ויחליט על הצורך בהחלפה ושינוי במידות של הקשתית לכל פרק זמן.

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.