צרו קשר
Polygraph

כתר זירקוניה

השימוש בכתר זירקוניה הוא שימוש נפוץ ונדרש בענף רפואת השיניים, ונועד למגוון שימושים וסוגי טיפולים משמרים ומשקמים לשיניים.

מהו כתר לשן

כתר לשן הוא כותרת וחיפוי של השן באמצעות הלבשה מותאמת אישית של פרופיל מחומר המדמה את חומר השן הטבעית במראה ובהרכב, ומספק חזות אסתטית ומראה של שן טבעית ושלמה. הכתר המותקן על גבי השן מיועד גם להגן על השן מפני נזקי עומס ולחץ, חומציות, חום וקור.

באילו סוגי טיפולים נדרש כתר לשן

כתרים לשיניים נועדו להוות את הטיפול המשלים למספר סוגי טיפולים:

טיפול שורש- הצורך בטיפול שורש לשן לרוב מצביע על נזק עמוק לשן הטבעית, אשר חדר את בסיס השן באמצעות חור עמוק, ופגע בשורש השן. נזק כזה ידרוש לפני הכל טיפול שורש, שיכלול ניקוי וסילוק של גורמים מזהמים ודלקתיים, החדרת חומר מרגיע למניעת כאב ושיקום הרקמות הפגועות, וטיפול בשורש השן מן היסוד לצורך שיקום שלה. עם השלמת הטיפול נדרשת הגנה הן על שורש השן, והן על השן הטבעית שלרוב פגועה ואיבדה חלק ניכר מן הנפח שלה.

לצורך בניית השן מחדש השן תעבור תהליך של יצירת מבנה, שלמעשה עושה שימוש בחומרים של סתימה לבנה לבניית השן ומחדש, ומעליה הלבשה של כתר למראה טבעי ולהגנה על השן הפגועה. הכתר המוביל לצורך הגנה על שן פגועה הוא כתר זירקוניה.

שתלים בשיניים

שתלים בשיניים- שתלים בשיניים נועדו לסייע למטופלים שאיבדו שיניים לחלוטין, ללא יכולת לריפוי ושיקום של השן הטבעית, לבצע השלמת השיניים החסרות באמצעות שתל קבוע המוחדר לעומק החניכיים או הלסת, ומעליו פרופיל שן טבעית באמצעות כתר זירקוניה או קרמיקה, במראה לבן וטבעי.

חיפוי שן שבורה- חיפוי שן שבורה באמצעות כתר זירקוניה, מיועד בעיקר לשיניים קדמיות, בהן הפגיעה היא אמנם אסתטית, ויחד עם זאת מהותית ופוגעת רבות במראה האסתטי וביכולת לחייך חיוך בריא ומלא ביטחון. שבר בשן עשוי להתרחש כתוצאה מנפילה, תאונה וטראומה ואף מאכילת מאכל קשה (או ניסיון להשתמש בשיניים ככלי עבודה ולא כנגד מאכל). במקרה כזה לרוב לא יהיה צורך בהליך טיפולי רפואי בשן, שכן הפגיעה היא חיצונית בלבד, אולם בשל הצורך בשיקום השן והגנה עליה מפני נזק נוסף, לצד הצורך בשיקום האסתטי, מומלץ להתקין מעליה כתר זירקוניה לבן, שייצור מראה שן טבעית, לבנה ושלמה ויכולת התאמת הגוון לגוון השיניים הקיימות.

מהו כתר זירקוניה

כתר זירקוניה הוא כתר מחומר טבעי וייחודי, בעל חוזק יוצא דופן המגיע כמעט לכדי חוזקו של חומר היהלום. זירקוניה הוא חומר שקוף ודחוס היוצר מחד גיסא לובן טבעי ומאידך גיסא התמזגות טבעית והשתלבות עם גוון השיניים הקיים תוך שמירה על מראה טבעי. כתר זירקוניה הוא כתר בתרכובת דו חמצנית היוצרת את עמידותו, ובמרקם קרמי חלק וטבעי.

כתרים זירקוניה הם כתרים אשר מומלצים לכל צורך ומיקום בפה, אולם מאחר והם נחשבים יקרים ביחס לכתרים מחרסינה ומשגשגות מתכת, יש מי שיעדיפו לעשות בהם שימוש לשיניים הקדמיות בהן הנראות חשובה יותר, ולהסתפק בכתרים מחומרים פחות מתקדמים לשיניים האחוריות.

אסכולה אחרת של רופאי שיניים גורסת הפוך, וטוענת כי כתרים זירקוניה לחלק האחורי של הפה, לשיניים העוסקות בחיתוך ובלעיסה, יהוו פתרון חזק ועמיד יותר, ביחס לכתרים לבנים מחומרים אחרים.

תמונה של מטופלת אחרי טיפול כתר זירקוניה
מטופלת אחרי טיפול כתר זירקוניה

כתר זירקוניה ביחס לכתרים אחרים בענף רפואת השיניים

כתר זירקוניה עומד כחלופה אופטימלית לכתרים משגשוגת מתכת זהובה או כסופה, אשר למרות יציבותם מספקים חיסרון במראה בולט ולא טבעי, וכחלופה יציבה וחזקה יותר לכתר קרמיקה בלובן טבעי אולם בחוסן מוגבל ביחס לזירקוניה.

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.