צרו קשר
Polygraph

כתרי זרקוניה

מרפאות מדיקלאס בעמק מביאות את מיטב החומרים המובילים בענף הרפואה הדנטלית, לרבות כתרי זירקוניה לבנים במראה טבעי ובאיכות שאין שנייה לה, לצד כתרי חרסינה וכתרים נוספים, בהתאמה לצרכי כל מטופל ומטופלת

כתרי זירקוניה חוללו מהפכה בעולם רפואת השיניים, והעניקו למטופלים אשר בחרו בהם איכות מעולה, עמידות ארוכת שנים ומראה שן טבעית, לבנה ואסתטית, בין אם כמענה להשלמת שן בודדה ובין אם באמצעות סדרה של כתרים לחיפוי שיניים חולות ופגועות, או ליישום על גבי שתלי שיניים.

מאיזה חומר עשויים כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה מבוססים על חומר זירקוניה, מינרל טבעי, בעל חוזק מכני יוצא דופן, בגוון לבן ואטום. כתרי שיניים זירקוניה מופקים באמצעות הליך של מיצוי תחמוצת זירקוניום מן המינרל הטבעי, מה שמביא ליצירת חומר קריסטלי קשה בטקסטורה קרמית, לייצור כתרים וליישומים דנטליים נוספים. כתרי זירקוניה מספקים שילוב בין פונקציונליות וחוזק המאפשרים לכתר לתפקד כשן טבעית לכל צורך, לבין מראה טבעי, לבן ומרשים ויכולת השתלבות והתאמה לשיניים הקיימות בפה.

מתי נצטרך כתר לשן ומה הן האפשרויות הנוספות

כתר לשיניים הוא חיפוי חיצוני, המותאם למידה ולתצורה של השן, ונועד לחיפוי של שיניים קבועות אשר סבלו מחורים, עששת, פגיעה חיצונית או אחרת, ועברו הליך של הבראה ושיקום. הכתר מיושם לאחר טיפולי שורש ויישום של מבנה שן מחומרי שרף דוגמת קומפוזיט המאפשר סתימה של חלל השן, במטרה להגן על השן ולאפשר את תפקודה המיטבי. כתרים מיושמים גם על גבי שיניים שבורות, למניעת העמקה של הנזק, וכן כחלופה לשיניים טבעיות שאבדו או ניזוקו, לאחר השתלת שיניים.

בין סוגי הכתרים הקיימים בענף רפואת השיניים:

כתרי מתכת– כתר מוזהב או כסוף, ממתכת עמידה וחזקה, המספקים הגנה על השן הטבעית וחוזק מכני אולם בולטים למראה ולא אסתטיים, גם כאשר מדובר ביישום על גבי השיניים הטוחנות/האחוריות. כתרים אלו משמשים כיום כברירת מחדל בלבד בשל עלותם הנמוכה, וכמענה לטיפול בילדים לחיפוי שיני חלב מתחלפות.

כתרי מתכת בחיפוי חרסינה– כתרי מתכת חזקים, בחיפוי דק של חרסינה לבנה לשיפור הנראות. כתרים אלו נקראים גם כתרי PFM ומשלבים בין חוזק מכני לשיפור אסתטי. למרות זאת אין מדובר בפתרון אסתטי אופטימלי, שכן לרוב ניתן להבחין בשכבת המתכת העליונה כפס כהה בחיבור עם החניכיים.

כתרי קרמיקה– כתרים לבנים מחומר קרמי לבן ואטום, בצפיפות גבוהה, המעניקים מראה אסתטי משופר, חומר אחיד ועמידות.

כתרי זירקוניה– כתרים חזקים במיוחד, במראה לבן, אטום וטבעי, הנחשבים לחזקים והעמידים ביותר כיום בענף, ומתאימים ליישום על גבי שיניים קדמיות ואחוריות.

בחירת חומר הכתר מתבצעת לרוב תחת מגוון שיקולים, בניהם: מיקום השן, חוזק ותפקוד, מראה ומסגרת תקציב. צוות מרפאות מדיקלאס בעמק מביא את מיטב האפשרויות ומגוון החומרים והיישומים, לבחירת המטופלים בהתאם לצרכיהם ולהעדפותיהם, ובליווי והמלצה של רופא שיניים מקצועי מוביל בתחומו

היתרונות של כתרי זירקוניה:

1.     חוזק ועמידות: כתרי זירקוניה עמידים במיוחד בפני שחיקה, כנגד חומרים קשים ולחץ המופעל על השן.

2.     מראה טבעי: כתרי זירקוניה מספקים מראה שן טבעית, משתלבים לצד שיניים קיימות בפה, וניתנים לדיוק ולהתאמה לכל גוון שן.

3.     אינו סופח חומרים– כתר הזירקוניה כולל ציפוי קרמי במרקם ובטקסטורת אימייל שן טבעי, המעניק לשיניים הגנה מפני כתמים, שינויי גוון וחדירת חומרים חומציים או אחרים, מה שמאפשר את שימור המראה הטבעית של השן לאורך זמן.

4.     תאימות ביולוגית: זירקוניה היא חומר טבעי התואם ביולוגית וניתן להטמעה בחניכיים, כאשר הגוף מזהה אותו כחומר טבעי ואינו נוטה לדחות אותו.

5.     טכנולוגיית ייצור– הכתרים מיוצרים במעבדה מקצועית בטכנולוגיות ייצור מתקדמות, המאפשרות ייצור בהתאמה אישית, על פי מידה ועל פי נתוני הסריקה הדיגיטלית שמספקת תמונת מצב אנטומית של המטופל, מה שמוביל לתוצר מדויק ומותאם אישית.

6.     קל ליישום– יישום מהיר בזכות מבנה הכתר המותאם, המתלבש בקלות על השן ומחוזק באמצעות דבק שיניים ביולוגי שקוף, מותאם וחזק במיוחד.

7.     שימור השן הטבעית– כתרי זירקוניה דורשים פגיעה מינימלית בשן הטבעית ושיוף קל בלבד, ללא צורך באובדן נפח שן טבעית לצורך הלבשתם.

 

למי מומלצת הבחירה בכתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה מתאימים למגוון רחב של מטופלים, לשיקום שיניים באמצעות חיפוי עמיד ואסתטי, במראה טבעי.  מטופלים בעלי מנשך חזק במיוחד או נטייה לחריקת שיניים יזכו להגנה טובה יותר מפני שחיקת שיניים באמצעות כתרי זירקוניה.מטופלים שעוברים השתלת שיניים לשיניים הקדמיות ייהנו ממראה טבעי ואסתטי יותר,כמו גם מטופלים בעלי רגישות למתכת או נטייה לאלרגיה- שזקוקים לחלופה ולחומר בעל תאימות ביולוגית שיזוהה על ידי הגוף כשן טבעית.במקרים של כתר לשן אחורית, ללא מגבלות, לעתים העדיפות תהיה לכתר חרסינה, בשל עלותו הנמוכה יותר.

זמן עמידות של כתרי זירקוניה

זמן העמידות של הכתרים עשוי להשתנות בין מטופלים, בהתאם למיקום הכתר, להרגלי השימוש והאכילה, להקפדה על היגיינת הפה והשמירה על בריאות השיניים והחניכיים. כתר זירקוניה עשוי לספק עמידות העולה על 15 שנים, בשימוש סביר ובשמירה על בריאות הפה. בזכות ציפוי דמוי אימייל של טבעית הכתר ישמר את המראה הלבן לאורך זמן, ללא נטייה להכתמה ולשינויי גוון.

רשת מרפאות השיניים מדיקלאס בעמק, הממוקמות במגדל העמק ובעפולה, מספקות שירותי רפואת שיניים מתקדמים, בטכנולוגיות מובילות ותוך שימוש בחומרים מעולים, לטיפולי שיניים משמרים, טיפולים משקמים ולרפואת השיניים האסתטית, בליווי כירורג פה ולסת מומחה, ובהתאמה לכל גיל ולכל צורך.

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.