צרו קשר
Polygraph

ציפויי למינייט

ציפוי שיניים

אחת משיטות הטיפול המתקדמות והפופולריות בענף רפואת השיניים האסתטית, הם ציפויי השיניים, המאפשרים חיפוי וכיסוי של שיניים לשיפור הנראות. הטיפול מיועד להעניק ציפוי דקיק ועמיד, דמוי שן טבעית, מראה שיניים לבנות, אחידות וחיוך מרשים. איכות הטיפול והמראה הן תוצר של עבודה מקצועית ומוקפדת, וכן בבחירה בסוג הציפוי מבין האפשרויות הקיימות, בניהן: ציפוי למינייט, ציפוי קומפוזיט ואחרים.

ככל שרמת ואיכות הציפוי גבוהות יותר, המטופל ייהנה לצד מראה אסתטי ונאה, גם מיכולת תפקוד ופונקציונליות מלאה. יחד עם זאת, חשוב לדעת שמדובר בפתרון שמתאים לשיניים הקדמיות בלבד, מאחר ומדובר בשכבת ציפוי דקה אשר לא נועדה לעמוד בעומסים ובלחצים, בהן עומדות השיניים הטוחנות האחריות. הציפוי המוביל כיום בענף המספק את התוצאה האופטימלית הוא ציפוי שיניים למינייט.

מהו ציפוי למינייט

הציפויים המוצעים בענף מבוססים על  חומרים שונים, אשר אחראים על איכות הציפוי ועמידותו.

ציפוי חרסינה למינייט הוא ציפוי המיוצר משכבות דקות במיוחד של עלי חרסינה, בצבע לבן ואטום,  הדומה בהרכבו לציפוי האמייל הטבעי של השן, ומעניק הגנה טבעית לשן ומראה טבעי. ציפוי למינייט הוא ציפוי דק בעובי העומד על 0.2 מ"מ בלבד. הציפוי מתאים לטיפול במגוון ליקויים אסתטיים, מיושם בטכניקה ייחודית ומתאים לשיניים בריאות בעלות ליקויים אסתטיים ובשל שחיקת ציפוי האימייל הטבעי של השיניים.

באילו ליקויים ניתן לטפל באמצעות ציפוי למינייט לשיניים

ציפויי שיניים הם טיפול אסתטי בלבד, שאינו נועד לטיפול בשיניים חולות ו/או פגועות, אינו נותן מענה לבעיות אורתודנטיות: שיניים עקומות, רווחים גדולים בין השיניים ואינו מהווה חלופה לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים. ציפוי למינייט מיועד לכסות ולהסתיר פגמים אסתטיים בשיניים, דוגמת: צבע שיניים צהבהב, הכתמה על השיניים, שיניים בגוון לא אחיד, סדקים בשיניים, שברים קטנים וכדומה. באמצעות ציפויי שיניים למינייט ניתן לצמצם מעט רווח קיים בין השיניים הקדמיות, או לסגור רווח קטן לחלוטין, הליך המכונה גם דיאסטמה. ציפויי השיניים מיועדים גם להגנה על שיניים רגישות לאחר אובדן שכבת ההגנה הטבעית שלהן- ציפוי האימייל החיצוני, ומהווים חלופה לו.

ציפוי למינייט לעומת ציפויים אחרים

עם ההחלטה על השיקום האסתטי של הפה והחיוך באמצעות ציפוי שיניים, חשוב להכיר את הציפויים הקיימים בשוק כיום, על יתרונותיהם וחסרונותיהם:

ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט הוא ציפוי מחומר מרוכב, לבן, המשמש לצורך יישומים רבים בענף רפואת השיניים, בראשם השלמת שן וביצוע סתימות. ציפוי זה מכונה גם ציפוי קריסטל. הציפוי מיושם על גבי השן באמצעות חומר רך וגמיש לעבודה, מאפשר יצירה של ציפוי בעובי 0.3 מ"מ ועד 1 מ"מ, צבעו אטום והוא ניתן לעיצוב ולהתאמה אישית ביחס למצב השן ולצורך. לאחר יישום הציפוי ועיצוב השיניים הקדמיות באמצעותו, יבצע הרופא השחזה חיצונית והסרת חומר עודף לצורך דיוק התוצאה ומראה שיניים טבעי.

ציפוי קומפוזיט מגיע במספר גוונים בהתאמה לגוון השיניים הטבעיות, מתאים ליישום לציפוי של שן אחת, שיניים בודדות או כלל השיניים הקדמיות לאחידות מלאה. ציפוי שיניים קומפוזיט מאפשר מענה מהיר, אינו דורש התאמת מידות וייצור בהתאמה אישית, ומחירו נמוך יותר. ציפוי למינייט נחשב לאיכותי וחזק יותר ומספק נראות טבעית יותר, אולם יתרונו הבולט ביחס לציפוי הקומפוזיט הוא עמידותו בפני כתמים ושינויי גוון וכן באפשרות ליישם אותו ללא צורך בשיוף מהותי של השן ואובדן נפח של שן טבעית ובריאה.

ציפוי חרסינה

ציפוי שיניים מחרסינה מיושמים באמצעות מספר שיטות וסוגי חרסינה, כאשר ציפוי החרסינה הבסיסי מיושם בהתאמה אישית ובאמצעות הדבקת עלי חרסינה דקיקים לחיפוי השיניים הטבעיות. הציפוי מעניק יתרונות של איכות וחוזק, עמידות בפני כתמים ואינו נוטה להישחק או לשנות גוון. יחד עם זאת, ציפויי החרסינה עבים יותר ביחס לציפוי למינייט, ועל כן דורשים הסרה של אימייל השן הטבעית, שיוף והפחתה ניכרת מנפח השן. ציפוי למינייט הוא למעשה שדרוג של ציפוי חרסינה, המעניק את כלל יתרונות החרסינה, בציפוי דק יותר וללא צורך בפגיעה בשן הטבעית.

ציפוי למינייט יתרונות

נראות ואסתטיקה– ציפויי חרסינה למינייט מספק מענה למגוון ליקויים אסתטיים דוגמת סדקים בשיניים, רווחים קטנים, חוסר אחידות בגוון, שיניים מצהיבות וליקויים נוספים, ומספק חיוך ישר ובמראה טבעי.

עמידות– ציפויי למינייט הוא ציפוי חזק במיוחד, ועמיד בפני שחיקה, הכתמה ולחץ.

הגנה על שכבת השן הטבעית– ציפויי למינייט מתבצעים תוך פגיעה מינימלית בשן, והסרת שכבה דקה של אמייל בלבד.

ציפוי למינייט חסרונות

טיפול קבוע ולא הפיך– יישום של ציפויי שיניים הוא בלתי הפיך. לאחר הסרת אמייל השן וחיבור הציפוי לא ניתן יהיה להיוותר ללא ציפוי שיניים.

מענה מוגבל– ציפוי למינייט אינו מהווה חלופה לטיפולים רפואיים, ומתאים לשיניים בריאות בלבד. הציפוי מיועד להסתרת פגמים קלים ואינו מכסה שברי שיניים או מטפל בשיניים עקומות.

מחיר– עלות של ציפוי שיניים למינייט גבוהה ביחס לציפויים אחרים.

מרפאות השיניים מדיקלאס בעמק מספקות שירותי רפואת שיניים אסתטית מתקדמת, ומענה לליקויים אסתטיים באמצעות מגוון סוגי ציפויים ופתרונות נוספים, בהתאמה אישית, במקצועיות ובשירותיות.

 

 

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.