צרו קשר
Polygraph

ציפוי שיניים

תמונה של ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא פתרון מתקדם בתחום האסתטיקה הדנטלית, ומיועד לספק מענה לפגמים אסתטיים בשיניים הקדמיות, ללא צורך בטיפולים מורכבים ופולשניים.

באילו ליקויים ניתן לטפל באמצעות ציפוי שיניים

בין הליקויים שניתנים לטיפול באמצעות ביצוע ציפוי לשיניים:

שיניים קדמיות סדוקות

שבר קטן בשן קדמית

שיניים בגוון לא אחיד

אובדן שכבת האימייל הטבעית ושיניים חשופות ורגישות

שיניים בגוון צהבהב או חום ובמראה לא אסתטי

סגירת רווחים קטנים בין השיניים

ציפוי שיניים הוא פתרון אסתטי בלבד ואינו נותן מענה לצרכים רפואיים ולטיפול בשיניים פגועות ו/או חולות. כמו כן הציפוי אינו מיועד לבעלי שיניים עקומות או בעלי סטיות גדולות מקו השיניים הטבעיות, ואינו מהווה חלופה לטיפול אורתודנטי לצורך סגירת רווחים גדולים או לצורך יישור שיניים.

שיניים אחוריות

השיניים האחוריות בפה הן גם שיניים הנדרשות לחיתוך וללעיסת מזון ולתפקוד פונקציונלי. ציפוי שיניים מבוסס על שכבה דקיקה של חומר אשר דומה בהרכבו להרכב השן הטבעית, נועד ליצירת מראה טבעי ואסתטי, אולם אינו מיוחד לעמוד בעומס ובלחצים, ועל כן אינו מתאים ליישום על גבי השיניים האחוריות והתפקודיות בפה.

כאשר שיניים טוחנות ואחוריות סובלות ממפגע אסתטי או מהיחלשות, חשוב לקבל מענה רפואי מתאים באמצעות בדיקה של מצב השן, טיפול עמוק בשורש הבעיה, ומענה אסתטי ותפקודי גם יחד בהתאם לאופי הליקוי: סתימה לבנה, מבנה או חיפוי השן באמצעות כתר.

מהם החומרים?

ענף האסתטיקה הדנטלית מציע מספר סוגי חומרים מובילים לצורך יישום ציפוי שיניים:

ציפוי שיניים קומפוזיט- ציפוי שיניים מחומר מרוכב, אשר נפוץ בענף רפואת השיניים, נגיש וזול ביחס לחומרים אחרים. מדובר בחומר לבן, בעל יכולת היצמדות טובה, הדורש השחזה של השן הטבעית לצורך התאמה, ועמיד לתקופה בת שנים אחדות לרוב.

ציפוי שיניים מקרמיקה- קרמיקה היא חומר קרמי, לבן ועמיד, המשמש למגוון פעולות וצרכים בענף רפואת השיניים, לרבות ליצירת עלי ציפוי דקיקים לשיניים. ציפוי מקרמיקה טבעית הוא ציפוי חלק ועמיד, במראה לבן, טבעי ומרשים, בעל יכולת היצמדות טובה לשן המושחזת, ועמידות שיכולה להחזיק בין שמונה לעשר שנים, בתחזוקה ושימור של השיניים, הימנעות ממאכלים קשים ושמירה על היגיינת הפה.

לסיכום:

ציפוי שיניים למינייט- ציפוי שיניים מסוג למינייט הוא בין ציפויי השיניים המתקדמים, אשר מבוססים על שילוב בין קרמיקה לזכוכית, מה שיוצר חומר גמיש לעבודה, המאפשר ייצור של עלים דקיקים במיוחד, הצמדה מיטבית לשן תוך צורך בהשחזה מינימלית בלבד ומיעוט בפגיעה בשן הטבעית. ציפוי זה הוא ציפוי עמיד לאורך זמן, דוחה כתמים ואינו סופח חומרים מזיקים דוגמת קפאין ומאכלים בעלי חומציות גבוהה.

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.