צרו קשר
Polygraph

שיקום שיניים

שיקום שיניים

שיניים חסרות בפה, שיניים שבורות או חולות, אינן משפיעות רק על אסתטיות הפה והנראות, כי אם בעלות השפעה מכרעת ומזיקה גם על התפקוד הפונקציונלי של הפה והשיניים: לעיסה וחיתוך מזון, תזונה מאוזנת, חיתוך הדיבור והדיקציה, היווצרות של זיהומים, ריח הפה והשפעות נוספות. טיפולי שיקום שיניים הם טיפולים העוסקים במצב הפה והשיניים בצורה רחבה, תוך שימוש בטכנולוגיות אבחון וטיפול מתקדמות, לצורך שיקום הפה, בריאות הפה, השיניים והחניכיים, נראות אופטימלית ותפקוד מיטבי. אובדן של שיניים כתוצאה ממחלות חניכיים או מסיבות אחרות, ניתן לטיפול ולשיקום באמצעות טיפול להשתלת שיניים, ובאמצעות שיטות מסורתיות יותר.

מה זה שיקום הפה ומה הן שיטות הטיפול

שיקום הפה או שיקום שיניים, הם שמות כוללים המתייחסים לתכנית טיפול כוללת ומותאמת אישית, המחברת בין בריאות הפה לאסתטיקת הפה והשיניים, בהתאם לצרכי כל מטופל ולהעדפותיו. בין סוגי התכניות ניתן למצוא תכניות שיקום שיניים בהתאם למאפיינים ספציפיים דוגמת: תכנית שיקום שיניים שחוקות, שיקום שיניים קדמיות אסתטי, השתלות שיניים או שיקום שתלים.

שילוב בין טיפולי שיניים משמרים לטיפולים משקמים

שיקום השיניים עוסק לפני הכל במענה הרפואי, בהבראת הפה והשיניים, ורק לאחר מכן במענה האסתטי ובנראות. מטופלים הסובלים מדימום בעת צחצוח, נמנעים מלאכול מאכלים קשים/מאכלים חמים/מאכלים קרים, נמנעים מלאכול על צד מסוים, סובלים מרגישות ומכאב, זקוקים למענה מקיף של שיקום השיניים, בהתבסס על אבחון רפואי וצילומי שיניים, וטיפול מותאם לכל שן בנפרד.

בין הטיפולים המתבצעים בתכניות שיקום הפה בהיבט הרפואי ניתן למצוא: טיפולי שורש, סתימות, חיפוי השן באמצעות מבנה וכתר, ניקוי שיניים, טיפול תרופתי בדלקות חניכיים.

בהמשך להבראת השיניים ועל פי צורך ניתן לשלב טיפולים משלימים לשיפור האסתטיקה והנראות, דוגמת: הלבנת שיניים, ציפויי שיניים, השלמת שיניים חסרות.

שיקום שיניים באמצעות השתלת שיניים

השתלת שיניים היא שיטת טיפול מתקדמת המספקת שיקום פה באמצעות השלמה של שיניים חסרות או שיניים חולות ופגועות שלא ניתנות להצלה באמצעים אחרים. השתלת שיניים מעניקה פתרון קבוע ולא מודולרי (השיניים קבועות בפה בדומה לשיניים טבעיות ואינן נשלפות בשונה משיניים תותבות). שיקום שיניים באמצעות השתלת שיניים מתאים לטיפול בשן יחידה, מספר שיניים או לכל הפה. באמצעות שיקום שיניים על ידי ביצוע השתלה זוכים המטופלים למענה פונקציונלי: תפקוד מלא של הפה והשיניים, עמידות ארוכת שנים, ונראות אסתטית וחיוך טבעי.

כיצד מתבצע שיקום שיניים על ידי השתלת שיניים

הטיפול מבוסס על סילוק ועקירה של שיניים חולות ופגועות או שאריות שיניים, והחדרת שתל טיטניום זעיר בתצורת בורג המוברג אל עצם החניכיים, הנספג ברקמות, וחיפוי שלו באמצעות כותרת שן חיצונית מחומרים דמויי שן טבעית, בעלי חוזק ועמידות ארוכת שנים.

ביצוע ההשתלה דורש צפיפות עצם טובה בפה, לצורך קליטה וספיגה של השתל. במקרה של חוסר בעצם בחניכיים ניתן לבצע טיפול מקדים של השתלת עצם, או לחילופין, לבחור בשיטות השתלת שיניים חלופיות המתבססות על עצמות הלסתות או הלחי.

שיקום שיניים קדמיות

השיניים הקדמיות הן השיניים הבולטות והנראות לעין, ונחשפות מספר רב של פעמים מדי יום, בחיוך ובשיח. שיניים קדמיות סדוקות, מוכתמות, עקומות, לא סימטריות, בעלות רווחים בין השיניים, בגוון חום או צהבהב- יוצרות מראה מבוגר, לא בריא ולא מחמיא, ופוגעות בביטחון העצמי. שיקום שיניים קדמיות הוא לרוב שיקום אסתטי, יחד עם זאת ייתכנו גם מקרים שנראות השיניים הקדמיות תהיה תוצאה של מחלת עששת, מחלות חניכיים או ליקויים אחרים המשלבים בין צורך במענה רפואי הקודם למענה האסתטי.

בין הטיפולים המיועדים לשיקום שיניים קדמיות:

השלמת שן שבורה– השלמת שיניים שבורות באמצעות סתימה לבנה, מחומר מרוכב, בגוון זהה לגוון השן הטבעית.  הטיפול מאפשר את השלמת החלק החסר בשן ויצירת מראה של שן שלמה, חלקה וטבעית.

ציפוי שיניים– ציפויי שיניים הם למעשה חיפוי חיצוני ודק של השן, המיושם עליה בהדבקה ייחודית, ומעניק פתרון אסתטי ומרשים לשיניים שאיבדו מן הלובן הטבעי של השן, ובעלות גוון מצהיב, חום, או כתמים. ציפוי שיניים מספק מענה גם להסתרת סדקים בשיניים ולסגירת רווחים קלים.

נוסף לאלה, ציפויי שיניים מספקים גם מענה לטיפולי שיקום שיניים שחוקות, ולהגנה על שיניים שאיבדו משכבת האימייל הטבעית- השכבה החיצונית שנועדה להגן על השן, במידה ונשחקה.

השתלת שיניים– טיפולי השתלת שיניים בהמשך למצוין מספקים מענה גם לשיניים קדמיות על פי צורך, במקרים בהם לא ניתן היה לשקם את השן הטבעית וכחלופה לה.

רשת מרפאות מדיקלאס בעמק בניהול ד"ר סאמר חאטר, מספקת מעטפת טיפולית מלאה בהתאמה אישית, תכניות שיקום לפה ולשיניים על פי צרכי המטופל, טיפולים המתבצעים בטכנולוגיות מתקדמות, והקפדה על חוויית מטופלים מיטבית.

 

להזמנת תור למרפאה

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.